FAQ - často kladené dotazy

Otázka:
Prodáváte také jednotlivé části (polotovary) vašich výrobků?

Odpověď:
Ano, prodáváme. Jednotlivé polotovary si můžete zakoupit přímo v sídle firmy ve Zlíně - Malenovicích osobně nebo Vám jednotlivé polotovary pošleme poštou.
 

Otázka:
Prodáváte pouze plastové výrobky?
Odpověď:
Kromě plastových výrobků (kování, sanita, ramínka atd.) si můžete zakoupit také dřevěná ramínka a kliky kovové (mosazné, hliníkové).
 

Otázka:
Jaká je záruka na vaše výrobky?
Odpověď:
Zákon o ochraně spotřebitele a občanský zákoník stanovuje od 1. 1. 2003 minimální záruční dobu 24 měsíců. Na kliky řady Elegant a Zelinger Vám garantujeme doživotní záruku.Znamená to, že od Vás  nevyžadujeme doklad o koupi a pokud klika nebyla evidentně mechanicky poškozena, automaticky Vám ji vyměníme za novou.
 

Otázka:
Kde si můžeme výrobky firmy Zelinger zakoupit?
Odpověď:
Naše výrobky jsou zastoupeny ve většině řetězcích (OBI, BauMax, Bauhaus, Globus, Hornbach), velkoobchodech, maloobchodech (firmy zabývající se vybavováním interiérů, stavební firmy atd.) na území České republiky a také v sítích marketů asi ve dvanácti zemích světa (Francie, SRN, Rakousko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko atd.). Výrobky si také můžete zakoupit přímo v sídle firmy Zelinger ve Zlíně - Malenovicích.
 

Otázka:
Nemám důvěru v plastové kliky...
Odpověď:
Vaší otázce rozumíme. Plastové kliky jsme začali vyrábět před dvaceti lety, během této doby se nedílně zařadily do našich domácností, kde se přirozeně etablovaly. Kliky vyrábíme z nejkvalitnějších surovin a barviv. Záruka, kterou poskytujeme, je vyjádřením naší důvěry ve vlastní výrobky.

Otázka:
Jak velké výlisky můžete vyrábět a z jakého materiálu?
Odpověď:
Naše výrobní zařízení nám umožňuje vyrábět výlisky o hmotnosti 0,3 -150 g. Máme zkušenosti se všemi dostupnými plasty.
 

Otázka:
Za jakou dobu můžeme počítat se sériovou výrobou od předání naší výkresové dokumentace?
Odpověď:
Od předání a schválení výkresové dokumentace přes konstrukci formy až po první testovací vzorky počítáme 60 pracovních dnů. Po schválení vzorku jsme schopni zahájet sériovou výrobu do 10-ti pracovních dnů.
 

Otázka: 
Postačí k výrobě formy vzorek dílce nebo potřebujete výkres? 
Odpověď:
V převážné většině případů potřebujeme odsouhlasený 2D výkres, pokud máte k dispozici 3D model, výroba se urychlí a taky zlevní. Jsme však schopni dílec sami navrhnout a vyrobit podle doručeného vzorku.

Otázka:
Navržená cena dílce a formy je konečná?
Odpověď:
Cena formy je konečná, pokud nebude potřeba náročnějších úprav dílce podle Vašeho požadavku během výroby formy nebo na základě zkušebního vzorku.
U ceny výlisku se snažíme hned na počátku pro Vás vytvořit tu nejlepší cenu. Není seriózní vůči Vám nasadit nízkou cenu  a dále "smlouvat". Takovýto vztah nebereme jako partnerství.
  

Otázka:
Svítící kliky a svítící doplňky svítí jen po nasvícení denním světlem? 
Odpověď:
Nikoliv. K nasvícení klik může sloužit také umělé světlo. Na délku a intenzitu svícení má vliv délka a intenzita nasvícení. Pokud nasvítíme kliku obyčejnou zářivkou po dobu pěti minut, tato doba postačí, aby klika začala jemně svítit, což naprosto postačuje k orientaci v úplné tmě při vypnutí světla na toaletách, ve sklepě, chodbách apod.
 

Otázka:
Mohou se svítící kliky vysvítit? 
Odpověď:
Jak jsme již uvedli, délka svícení je dána délkou a intenzitou osvitu. Tento proces lze nesčetněkrát opakovat, protože svícení je zajištěno fotoelektronovou výměnou bez úbytku energie.
   

Otázka:
Můžete vyrábět také další svítící prvky do veřejných prostor?
Odpověď:
Ano. Speciální patentovaný pigment nám umožňuje vyrábět celou škálu dalších svítících plastových výrobků. Abychom je zařadily do výroby, čekáme také na podněty Vás, našich zákazníků.